Program i predstave

2. 5. u 19:00 h
Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca
UNTERSTADT
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Redatelj: Zlatko Sviben

3. 5. u 20:00 h
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
Matišić: FINE MRTVE DJEVOJKE
GDK Gavella Zagreb
Redatelj: Dalibor Matanić

4. 5. u 18:00 h
Galerija Kortil, HKD na Sušaku
Lupi Alvir: JALOVA
KUD Borza, Maribor, Slovenija i Trafik Rijeka
Redateljica: Magdalena Lupi Alvir

4. 5. u 20:00
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
Vvedenski: BOŽIC U IVANOVIH
Slovensko narodno gledališče, Drama, Ljubljana, Slovenija
Redatelj: Oliver Frljić

5. 5. u 21:00
Skladište 41, luka Baroš
Brecht: CABARET BRECHT - ZADRŽIVI USPON ARTURA UIJA
Teatar Ulysses, Zagreb
Redateljica: Lenka Udovički

6. 5. u 20:00
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
Rudan: DABOGDA TE MAJKA RODILA
HNK I. pl. Zajca i HKD Teatar Rijeka
Redateljica: Tatjana Mandić Rigonat

7. 5. u 20:00 h
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
J. Zeh & C. Roos: ŽUTA CRTA
Zagrebačko kazalište mladih
Redatelj: Ivica Buljan

8. 5. u 18:00 i 20:00 h
Češki dom T. Masaryka
Baračkov: PEDESET UDARACA
Atelje 212 Beograd, Srbija
Redateljica: Ana Grigorović

9. 5. u 20:00
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
MIRANDA, po Oluji W. Shakespearea
Teatar Oskarasa Koršunovasa, Vilnius, Litva
Redatelj: Oskaras Koršunovas

10. 5. u 20:00
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
Bulgakov: MOLIEREOV ŽIVOT
Makedonski narodni teatar, Skopje, Makedonija
Redatelj: Aleksandar Popovski

11. 5. u 20:00
Hrvatski kulturni dom na Sušaku
Shakespeare: OTHELLO
Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd, Srbija
Redatelj: Miloš Lolić


Prateći program:

3. do 11. 5.
galerija Kortil
Nulti glumac - Vanja Cuculić: Izložba kazališnih plakata

8. 5. u 21:15
Češki dom T. Masaryka, Ćićarijska 20
Tribina Trećeg programa Hrvatskoga radija Političko kazalište, uz izravni radijski prijenos
Gosti: Ansambl predstave Pedeset udaraca Ateljea 212, Snježana Banović, Darko Gašparović, Oliver Frljić, Igor Ružić, Una Bauer.
Voditelj: Bojan Munjin.
Do Ceškoga doma organizirana je redovna autobusna linija 7A te besplatni autobusni prijevoz s Delte za Ceški dom u 19,30 h.

Glavni Sponzor
Erste banka
Zahvaljujemo na pomoći
Grad Rijeka Ministarstvo kulture Republike Hrvatske Primorsko Goranska Zupanija
Medijski pokrovitelji
Radio Rijeka Novi List
Festivalska rezidencija
Grand Hotel Bonavia